jeansowa kurtka damska

Jak dobierać ubrania do sylwetki, by zawsze wyglądać w nich dobrze?

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło ci się kupić ciuch, który na wieszaku lub manekinie prezentował się wprost nieziemsko, ale gdy tylko spróbowałaś sama go założyć, utracił cały swój urok. Problem nie leży w tobie, a przynajmniej nie w strefie ciała, bo jest nim jedynie nieumiejętny dobór ubrań do sylwetki. Naucz się zatem podkreślać własne atuty i odwracać uwagę od mankamentów. Nie musisz być perfekcyjna, by ten perfekcyjny wygląd na spokojnie sobie zapewnić.

Podstawy stylizacji


Niektórym kobietom naturalnie przychodzi wybieranie fasonów i kolorów, które choć pierwotnie mogą nie prezentować się zbyt efektownie na wieszakach, to gdy zostają przez nie założone, wyglądają tak, jak gdyby stworzono je specjalnie z myślą o nich. Jeżeli brakuje ci tego naturalnego talentu, musisz go sobie wypracować. Najpierw poznaj swoje ciało, a dopiero potem myśl o tym, jaka kurtka jeansowa damska będzie do niego pasować.

Tworzenie udanych stylizacji, które wszystkim się podobają, nie zawsze jest więc kwestią posiadania naturalnego wyczucia stylu czy jakiegoś nieziemskiego zmysłu artystycznego. Możesz podejść do tego tematu bardziej pragmatycznie, jak gdyby od strony technicznej. Znajomość zasad związanych z dobieraniem ubrań do sylwetki i utrzymywaniem odpowiednich proporcji oraz opanowanie reguł tyczących się łączenia kolorów bądź wzorów pozwolą ci przygotowywać stroje, w których zawsze będziesz czuć się dobrze i tak samo będziesz się prezentować.

Odkryj swoje ciało


Teoretycznie wolno ci nosić to, co tylko chcesz, ale nie we wszystkim będziesz wyglądać dobrze. Stań więc przed lustrem, najlepiej nago lub w cielistej prostej bieliźnie i przypatrz się dokładnie swojej sylwetce. Zwróć uwagę na swój wzrost i wagę, stosunek szerokości ramion do bioder, wcięcie w talii oraz proporcje nóg. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne typy kobiecych sylwetek i spróbuj ocenić, do której z nich sama najlepiej pasujesz – do klepsydry, walca, odwróconego trójkąta, a może jabłka lub gruszki.

Zanim jednak nauczysz się perfekcyjnie obchodzić z własną sylwetką i podkreślać wszystkie jej wdzięki, na pewno jeszcze niejednokrotnie zdarzy ci się założyć coś, w czym wszystkie twoje atuty zostaną zasłonięte, a uwidoczni się to, czego wolałabyś nie pokazywać. Popełnianie błędów jest nieodłącznym elementem opanowywania nowych umiejętności. Ty dopiero uczysz się swojego ciała i zdobywasz doświadczenie w tym, jak się z nim obchodzić, dlatego normalne jest to, że nie zawsze wychodzi ci to idealnie (ale już wkrótce będzie!).

Zawsze akcentuj talię


Za główny punkt kobiecej sylwetki można uznać talię. Poprzez jej podkreślenie w naturalny sposób dzielisz swoje ciało na trzy, przecinając je tak, by uzyskać stosunek 1:3 (1 część u góry i 2 na dole), który uchodzi za tzw. złotą proporcję, opartą na regule perfekcyjnego trójpodziału, rozsławionego głównie w malarstwie. Jak osiągnąć taki efekt? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jeden z nich polega na wykorzystaniu krótkiej kurtki jeansowej damskiej w dopasowanym modelu, który zostanie zakończony dokładnie na linii talii i który połączysz z lekko rozszerzającymi się spodniami, dopasowaną sukienką albo długą spódnicą.

W przypadku gdy jednak tej talii w ogóle u siebie nie dostrzegasz, możesz ją sobie błyskawicznie stworzyć z pomocą jednego elementu, a mianowicie paska. Im większy i grubszy on będzie, tym lepiej. Noś go do długich koszul, sukienek, a nawet i zestawów długich spódnic oraz bluzek. Unikaj luźnych fasonów pozostawionych samym sobie, no chyba że zdołasz nadać im formy przy pomocy biżuterii, krótkiej jeansowej kurtki albo dodatkowego żakietu.

jeansowa kurtka damska

Uwaga na kolor


Odpowiednim krojem można w niemalże dowolny sposób modyfikować wygląd sylwetki i jej proporcje, jednakże w przypadku koloru warto raczej postawić na odcienie stonowane, ziemiste i klasyczne. Niewymuszona prostota potrafi sama się obronić, podczas gdy z żywszymi i wyrazistszymi barwami trzeba kombinować bardziej, by końcowy efekt nie trącił przesadą czy też tandetą. Oczywiście pojedyncze mocne akcenty będą wskazane, ale gdy decydujesz się na założenie soczyście żółtej sukienki, stonuj ją beżowymi neutralnymi dodatkami.